W Świeciu powstanie nowe miasteczko rowerowe

W Świeciu powstanie nowe miasteczko rowerowe

Już niedługo w Świeciu pojawi się nowe miasteczko rowerowe. Budowę tę zainicjowała firma Mondi, której na sercu leży dobro przyszłych rowerzystów i kierowców. Chodzi o to, aby jak największa część młodzieży mogła doedukować się w kwestii przepisów ruchu drogowego oraz poprawić umiejętność jeżdżenia.

Miejscem tego miasteczka będzie plac znajdujący się przy ul. Żwirki i Wigury. Na ten moment prowadzona jest tam rekultywacja, ale wkrótce pojawiają się tam oznaczenia, które znamy z prawdziwych jezdni. Wszystko po to, aby jak najlepiej odwzorować faktycznie warunki drogowe.

Warto też szukać informacji w internecie, dzięki którym można pogłębić swoją wiedzę o jednośladach. Takie porady znajdziesz w serwisie bikepress.pl.

Czym jest miasteczko rowerowe?

Miasteczko rowerowe to pewnego rodzaju park, w którym można przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową. Możliwość ta jest oczywiście skierowana do dzieci, które dopiero wkraczają w świat ruchu drogowego.

Miasteczka takie są interaktywne, co oznacza, że uczestnicy tej zabawy mogą samodzielnie weryfikować swoje postępy.

Egzamin na kartę rowerową. Czy ma sens?

Czy w 2022 roku nadal jest sens robienia karty rowerowej? Upoważnia ona przede wszystkim do poruszania się rowerem po ulicy. Większość młodych osób jednak i tak niezbyt pewnie czuje się jeżdżąc w ten sposób.

Dorośli z kolei w ogóle nie potrzebują karty rowerowej, ponieważ wystarczy im dowód osobisty. Okazuje się więc, że mało kto z takiej karty ma pożytek. Czy jest więc w ogóle sens, aby ją wyrabiać?