Mateusz Koślak poprowadził warsztaty kalisteniki w Świeciu

Mateusz Koślak poprowadził warsztaty kalisteniki w Świeciu

OKSiR zorganizował coś specjalnego dla mieszkańców na koniec wakacji. Mowa o warsztaty, które poprowadził ekspert w tej dziedzinie, czyli Mateusz Koślak. Warto wspomnieć, że został on mistrzem świata juniorów w street liftingu. To osiągnięcie, które nie zaprzeczalnie świadczy o jego kondycji.

Warsztaty miały miały miejsce w naszej lokalnej siłowni plenerowej. Były one skierowane do osób młodych. O godzinie 17 rozpoczęły się zajęcia dla najmłodszych. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 6 o 11 lat. Godzinę później już zorganizowano ćwiczenia dla starszych uczniów. Wzięli w nich udział uczniowie podstawówek i szkół średnich.

Co to jest kalistenika?

Słowo kalistenika pewnie mało komu cokolwiek mówi. Pochodzi ono od dwóch greckich słów, które oznaczają piękno oraz siłę. Już po tym można się domyślić, że ma to dużo wspólnego z dbaniem o własną kondycję.

Dyscyplina ta faktycznie polega na wykorzystywaniu swojej siły i wykonywaniu określonych ćwiczeń. Nie wykorzystuje się w nich jednak żadnego sprzętu, a jedynie swoją własną krzepę. Pod tym względem może przypominać jogę. Tylko taką bardziej siłową.

Czy można ćwiczyć kalistenikę samodzielnie?

Kalistenika to rodzaj ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu, więc wystarczą nam szczere chęci. Do treningu najlepiej przygotować się poprzez wykonywanie regularnych pompek, przysiadów, wykroków i kilku innych ćwiczeń.

Warto jednak pamiętać, aby wykonywać je w poprawny sposób, dlatego powinniśmy najpierw zapoznać się z jakimiś specjalistycznym planem treningowym. Ewentualnie możemy zapisać się na kurs pod okiem eksperta, który pokaże nam jak mamy postępować.

Co daje kalistenika?

Co daje uprawianie kalisteniki i tego typu sportów? Te zestawy ćwiczeń pomagają naprawdę rozwinąć nasze mięśnie oraz rozwinąć partie ciała, które zwykle zaniedbujemy. Warto też przypomnieć, że uprawienie sportu ogólnie poprawa samopoczucie i stabilność psychiczną.

Mogłoby się wydawać, że ćwiczenia sportowe polegają tylko na zwiększeniu fizycznej krzepy, ale to nieprawda. Zdrowy i aktywny tryb życia jest wymogiem silnej psychiki.

Po nowinki ze świata sportu wejdź na sportnews.pl.