W Świeciu odbył się bieg charytatywny policjantów

W Świeciu odbył się bieg charytatywny policjantów

Policjanci z powiatu świeckiego wzięli udział w wydarzeniu charytatywnym. Jego sednem było przebiec 10 kółek dookoła stadionu Wdy. Cały dochód z wydarzenia trafił do rąk wdów oraz sierotom po policjantach, którzy zginęli na służbie. To oczywiście nie pierwsza taka akcja ze strony policjantów.

W jaki sposób policjanci zdobyli pieniądze?

W biegu mógł wziąć udział każdy, ale był jeden warunek. Konieczne było zapłacenie 25 złotych wpisowego oraz zobowiązanie się do przejścia lub przebiegnięcia wybranego dystansu w 25 minut. Można było mieć ze sobą kijki.

Kilometry nie mają znaczenia

W rajdzie tym nie było istotne to, jaki odcinek ktoś przebiegnie. Chodziło o czas, który miał wynieść 25 minut. Każdy więc pokonał taką drogę, jaka odpowiadała jego chęciom i zdolnościom. Można było ją pokonać zarówno spacerując, jak i biegnąc.

Tak duża dowolność związana była z charytatywną naturą spotkania. Najważniejsze było zgromadzenie funduszy.

Wdowy i sieroty po poległych policjantach

Beneficjentem tej akcji charytatywnej były osoby, których bliscy zginęli na służbie. W Polsce nie dochodzi do aż tak wielu tragicznych sytuacji, jak w krajach, gdzie broń jest powszechnie dostępna. Mimo to jednak śmierć na służbie się zdarza, a wdowy i sieroty zasługują na to, by się nimi odpowiednio zaopiekować.

Charytatywne rajdy i biegi

Istnieje wiele form charytatywności. Na przykład klasyczny fundraising polega zbieraniu pieniędzy do puszek lub poprzez formularze online. Są też aukcje takie jak znamy na przykład dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Można też organizować wydarzenia sportowe.

Byliśmy już świadkami wielu różnych wydarzeń sportowych, które miały na celu zgromadzić fundusze. Zaliczały się do nich mecze piłkarskie oraz dyscypliny olimpijskie. Ale taki cel charytatywny można spełnić również organizując bieg lub rajd.

Podczas takiego biegu lub rajdu zwykle zbiera się fundusze, które mają wesprzeć jakąś akcję pomocową. Np. są to pieniądze, które trafiają do rodziców chorego dziecka lub organizacji zajmującej się opieką nad potrzebującymi.

Innym sposobem zgromadzenia funduszy poprzez rajd jest wyznaczenie wpisowego. Każdy uczestnik wpłaca jakieś środki na samym początku, a potem one wszystkie trafiają do jednej puli.

Jak widać, liczba pomysłów jest nieskończona.