Ósmym razem w historii Lionel Messi zdobywa prestiżową Złotą Piłkę

Ósmym razem w historii Lionel Messi zdobywa prestiżową Złotą Piłkę

W świecie sportu, a szczególnie futbolu, znowu króluje Lionel Messi. Argentyński fenomen futbolu po raz ósmy w swojej niezwykłej karierze zdobył jedno z najważniejszych sportowych wyróżnień – Złotą Piłkę. Bez wątpienia jest to wielki sukces, o którym donoszą media na całej kuli ziemskiej.

Messi ma za sobą okres pełen sukcesów. W minionym sezonie, reprezentując barwy narodowe Argentyny, osiągnął coś, co do tej pory udało mu się tylko marzyć – zdobył mistrzostwo świata. Ten triumf otworzył mu drogę do kolejnego wielkiego osiągnięcia, jakim jest wygrana ósmej w swojej karierze Złotej Piłki. To dokonanie cieszy i budzi podziw nie tylko kibiców, ale także ekspertów futbolu na całym świecie.

Według brytyjskiej stacji BBC, Messi, który obecnie występuje w Interze Miami, po raz kolejny stał się laureatem Złotej Piłki. Była to dla niego ósma taka nagroda w karierze. Pokonał on takie gwiazdy futbolu jak Kylian Mbappe oraz Erling Haaland. Messi podczas ceremonii wręczenia nagrody, wyraził swoją radość i wdzięczność – „Miło jest tu być ponownie i cieszyć się tą chwilą”, mówił. Przyznał również, że nigdy nie przypuszczał, jak imponująca będzie jego kariera i co uda mu się osiągnąć.