Saga wspaniałej kariery Kim Clijsters i jej spostrzeżenia na temat Igi Świątek

Saga wspaniałej kariery Kim Clijsters i jej spostrzeżenia na temat Igi Świątek

Kim Clijsters, jedna z najwybitniejszych postaci w światowym tenisie, ma na swoim koncie aż 41 zwycięstw w prestiżowych turniejach WTA. Tenisistka ta, trzykrotnie triumfowała w US Open oraz odniosła zwycięstwo w Australian Open. Pomimo upływu czasu, tenis pozostaje ważną częścią jej życia.

Kim Clijsters, która obecnie liczy 40 lat, jest wciąż ściśle związana ze światem tenisa. Nie tylko pełni honorową rolę prezydenta International Tennis Hall of Fame, ale też nieustannie śledzi aktualne wydarzenia na kortach tenisowych. W jednym z odcinków podcastu tenisowego prowadzonego przez Craiga Shapiro, Clijsters wyznała swój zachwyt nad młodą polską zawodniczką – Igą Świątek.

Belgijska tenisistka podkreśliła dojrzałość zarówno sportową, jak i emocjonalną Igi Świątek. Według niej, polska zawodniczka posiada zdolność do nauki i absorpcji wiedzy od najlepszych graczy w branży. Clijsters docenia fakt, że Świątek uważnie słucha komentatorów i jest zdolna przyswajać więcej informacji niż większość zawodniczek na kobiecym tourze.