Patriotyczna zbiórka pieniędzy przez członków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Patriotyczna zbiórka pieniędzy przez członków Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Uczestnicy Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, mającego swoją siedzibę w Chełmnie, ponownie wykazali się eksponowaniem doskonałych cech obywatelskich. Tym razem przystąpili do zbiórki funduszy na specyficzny i szczytny cel.

Celem zbiórki była pomoc dla Fundacji Niezłomni, której działania skierowane są na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych – tak informuje dowódca Chełmińskiego oddziału „Strzelca”, drużynowy ZS Wojciech Lisewski. W tym celu członkowie Związku Strzeleckiego wzięli udział w kweście, która odbywała się na cmentarzu parafialnym w Chełmnie.

Młodzi strzelcy spędzili na cmentarzu cały dzień, angażując się bez reszty w zbieranie funduszy. Wszystko to po to, aby wspomóc finansowo możliwość identyfikacji bohaterów narodowych. W wyniku tej akcji, dzięki hojności darczyńców, udało się zgromadzić kwotę przekraczającą 3 tysiące złotych. „To dzięki tym środkom uda nam się uratować od zapomnienia tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę” – komentuje Wojciech Lisewski.