Próba rozboju na dostawcy pizzy – sprawca zatrzymany

Próba rozboju na dostawcy pizzy – sprawca zatrzymany

Na terenie Nowego, małej miejscowości podlegającej pod Komendę Powiatową Policji w Świeciu, doszło do zdarzenia, które można określić jako usiłowanie rozboju. Sprawca, 27-letni mężczyzna, skupił swoje wysiłki na ukryciu nieudanej próby kradzieży – konkretnie pizzy.

Przestępstwo miało miejsce w niedzielne popołudnie, dokładnie 29 października około godziny 17:30. Scenariusz zdarzenia rozgrywał się na ulicy Owocowej w Nowem, które leży w powiecie świeckim. Wtedy to miał miejsce incydent z udziałem 58-letniego dostawcy pizzy, który wykonywał swoją codzienną pracę realizując zamówienie. Po dotarciu na miejsce, pod wskazany wcześniej adres, doznawał ataku ze strony nieznanego mężczyzny. Sprawca, który wcześniej telefonicznie zamówił pizzę, zaatakował dostawcę grożąc mu nożem i usiłując zabrać mu towar.

Dostawca pizzy stanął jednak na wysokości zadania i dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił próbę dokonania rozboju. Sprawca zdecydował się na ucieczkę, natomiast pokrzywdzony dostawca od razu powiadomił o zaistniałym incydencie służby policyjne. Jak się później okazało, osoba próbująca ukraść pizzę działała w sposób przemyślany – wykorzystywała telefon komórkowy, który był zarejestrowany na zupełnie inną osobę. Dodatkowo, poruszał się pojazdem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Mimo to, wszelkie starania mające na celu zamaskowanie próby rozboju okazały się nieskuteczne.