Mistrzostwa Służb Mundurowych odbyły się w Świeciu

Mistrzostwa Służb Mundurowych odbyły się w Świeciu

W rywalizacji wzięły udział osady składające się z żołnierzy, strażaków, policjantów a także funkcjonariuszy służby więziennej. Takich osad było łącznie jedenaście. Wśród mundurowych pojawili się także uczniowie z Chełmna. Co ma na celu organizowanie zawodów dla mundurowych?

Zawodnicy wzięli udział w dwóch kategoriach. Pierwszą było FAN MIKST a drugą FAN OPEN. Zwycięzcami okazała się drużyna reprezentującaKPP Chełmno oraz mundurowi z OZ ZK Toruń.

Patronat nad wydarzeniem objął ZW NSZZ Policjantów działający w województwie kujawsko-pomorskim. Trzeba też zaznaczyć, że to właśnie ze środków tego związku zawodowego sfinansowano dużą część wydarzenia.

Mundurowi mają okazję się pokazać

Jednym z powodów, dla których organizuje się takie konkursy, jest potrzeba pokazania dobrej kondycji polskich służb. Chcemy przecież, aby w naszym systemie działały sprawne osoby, które będą mogły wykonywać swoją służbę należycie. Mimo że wiosłowanie nie jest typowym zajęciem strażaka czy strażnika więziennego, to pokazuje, że osoba ta potrafi wysilić się fizycznie.

Z tego samego powodu przecież organizuje się parady wojskowe. Dla osób postronnych są one ciekawym wydarzeniem ze wzniosłą muzyką w tle. Ze strony dowódców wojskowych i polityków chodzi jednak o coś więcej. Widowiskowa parada to sygnał dla obcych krajów, że nasza armia jest dobrze zorganizowana i gotowa do akcji.