„O zdrowiu przy kawie”. Edukacyjne spotkanie w Świeciu

„O zdrowiu przy kawie”. Edukacyjne spotkanie w Świeciu

Już wkrótce odbędzie się specjalne spotkanie z lekarzami, którzy podzielą się swoją fachową wiedzą z mieszkaniami Świecia. Wstęp będzie wolny, więc zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu. Dzięki temu będzie można zgromadzić wiedzę, którą często ignorujemy lub nie wiemy, gdzie jej szukać.

Dobra edukacja w zakresie zdrowia jest kluczowa, jeśli chcemy naprawdę o siebie dbać. Często wpadamy w pułapkę fałszywych informacji i nabieramy przez to niewłaściwe nawyki. Powoduje to także tendencję do korzystania z niezweryfikowanej naukowo medycyny alternatywnej, czy mówiąc kolokwialnie – znachorstwa.

Aby tego uniknąć, najlepiej sięgać po wiedzę fachowców. Problem jednak może być z jej szukaniem. Dlatego właśnie warto wybierać się na tego rodzaju zorganizowane spotkania. Tam możemy mieć pewność, że wiedza będzie płynąć bezpośrednio od ekspertów.

Spotkanie z lekarzami już 18 listopada

Pierwsze ze spotkań zaplanowano na dzień 18 listopada. Rozpocznie się ono o godzinie osiemnastej, a poprowadzi je dr n.med. Artur Gralec. Ten doświadczony chirurg onkolog przez długi czas pracował na oddziale klinicznym, gdzie zajmował się onkologią. Odpowie na kilka ważnych pytań ze swojej dziedziny i podzieli się swoją wiedzą. Na spotkanie może przyjść każdy, komu leży na sercu porządna edukacja z zakresu medycyny.

Warto wybrać się na spotkanie chociażby z tego względu, że będzie można zaczerpnąć naprawdę dużo wiedzy. Prelegentami będą lekarze z dużym doświadczeniem i wiedzą. Dzięki nim będziemy mogli dowiedzieć się dużo więcej, niż śledząc medyczne profile na Facebooku. Zwłaszcza, że często prowadzą je osoby bez odpowiedniego wykształcenia i kompetencji.

Co jest nie tak z wiedzą o medycynie?

Dlaczego tak mało wiemy o naszym własnym zdrowiu? Przecież medycyna jest czymś, co dotyczy nas wszystkich. Każdy musi dbać o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Od tego dbania zależeć będzie bardzo dużo w przyszłości. Wiele osób w starszym wieku uświadamia sobie, że za mało dbał o siebie w czasach młodzieńczych. Nie da się tego cofnąć, więc dużo lepiej postawić na profilaktykę.

Nie ma sensu jednak szukać wiedzy o zdrowiu w losowych źródłach. W internecie znajdziemy wiele amatorskich portali, które rzekomo gromadzą wiedzę o medycynie. Niestety bardzo łatwo natrafić tam na niesprawdzone informacje, które mogą wprowadzić na błąd. Osoby bez wykształcenia medycznego mają tendencję do błędnego interpretowania badań naukowych. Niebezpiecznie robi się, kiedy próbują swoje wnioski przekazać innym osobom.