Zmieniło się szefostwo Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu

Zmieniło się szefostwo Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu

Doszło do małych zmian we władzach Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. Z funkcji kierownika zrezygnowała Marzena Brac, która objęła ten fotel w 2014 roku. Nie wiemy jednak, kto będzie jej następcą, ani nie znamy powodu tej decyzji.

Marzena Brac kierowała ośrodkiem przez osiem lat

Dotychczasową kierowniczką Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu była Marzena Brac. Zajmowała się wszystkimi najważniejszymi sprawami i decydowała o tym, jak ma wyglądać organizacja w ośrodku. To do niej należało podejmowanie kluczowych decyzji. Teraz będzie się tym zajmował ktoś inny.

Marzena Brac zajmowała się świeckim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od 2014 roku. Zdobyła to stanowisko tak jak nakazuje zwyczaj, czyli wygrała konkurs. Od tamtego czasu nie przerwanie pełniła obowiązki kierownicze i wydawało się, że pełni je bez zarzutu. Dlaczego więc odchodzi z tego stanowiska? Nie ma żadnych oficjalnych informacji ze strony ośrodka, ale można snuć pewne domysły.

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Kierownik ośrodka pełni swoją funkcję na podstawie umowy o pracę, jaką podpisuje z burmistrzem. Zastępca burmistrza Paweł Knapik poinformował, że do rozwiązania tej umowy już doszło. Było to rozwiązanie za porozumieniem stron, ale prawdziwego powodu tej decyzji nie znamy.