Mężczyźnie leżał na SOR-ze. Nie podano mu leków

Mężczyźnie leżał na SOR-ze. Nie podano mu leków

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafił mężczyzna, który zmagał się z silnymi bólami brzucha. To jednak nie wszystko, z czym mężczyzna się zmagał. Wpływ na jakie stan ma również choroba serca. Ma on na stałe wszczepiony kardiowerter. Podczas swojego pobytu na oddziale wielokrotnie prosił o leki nasercowe. Nikt jednak nie przychylił się do tej prośby.

50-letni pan Piotr zmaga się z kilkoma problemami zdrowotnymi. Między innymi choruje na serce i tarczyce. Na co dzień chodzi ze wszczepionym kardiowerterem, który ratuje mu życie w momencie, gdy dochodzi do arytmii serca. Niedawno okazało się także, że na jego żołądku pojawiły się wrzody.

Oczywistym jest, że pacjent z takimi schorzeniami potrzebuje szczególnej uwagi ze strony służby zdrowia. Dlaczego więc nikt mu jej nie okazał i nie podał leków?

Pacjent z silnymi bólami brzucha przyjechał na SOR

Pacjent przyjechał na SOR, kiedy poczuł silne bóle brzucha. Na miejscu zrobiono mu badanie tomografem, z którego tak naprawdę nic nie wyniknęło. Następnie personel medyczny podał mężczyźnie leki rozkurczowe oraz przeciwbólowe. Choć wspominał o tym, że ma chore serce i potrzebuje specjalnych leków, to nikt nie zareagował na jego prosbę.