Złota Setka Pomorza i Kujaw – zgłoś swoją firmę

Złota Setka Pomorza i Kujaw – zgłoś swoją firmę

Złota Setka Pomorza i Kujaw – trwają zgłoszenia

To już dwudziesta piąta edycja rankingu „Złota Setka Pomorza i Kujaw”. Zgłosić się do niego mogą firmy z regionu, z których potem komisja wybierze najlepsze. W tym roku inicjatywa taka nabiera szczególnego znaczenia ze względu na sytuację epidemiologiczną. Chodzi o to, żeby pokazać, że nadal firmy mogą się rozwijać i wciąż można podejmować dobre inwestycje.

Z każdym rokiem w komisji jest coraz więcej ekspertów, biorących udział w układaniu wspomnianego rankingu. Nad rankingiem tym patronuje Gazeta Pomorska, a ogłoszenie wyników będzie miało w Operze Nova w Bydgoszczy podczas uroczystej gali.

100 najlepszych firm w województwie kujawsko-pomorskim

W konkursie pojawia się kilka kategorii, gdyż trudno każdą firmę ocenić tak po prostu za całokształt. Przedsiębiorcy osiągają sukcesy na różnych płaszczyznach i zasługują na docenienie na wiele różnych sposobów. Jedną z takich kategorii jest „Lider nowych mediów”. Chodzi w niej o wyróżnienie takiej firmy, która najlepiej radzi sobie w sieci. Nie oszukujmy się. W XXI wieku, jeśli kogoś nie ma w sieci, to nie ma go w ogóle. Dlatego tak ważne jest, aby przedsiębiorcy odpowiednio się reklamowali i zwiększali swoje zasięgi. Organizatorzy rankingu zwracają na to uwagę i dlatego chcą promować skuteczne działania w internecie. Komisji pomorze Napoleon sp. z o.o., która opracowała narzędzie NapoleonCat. Służy ono do tego, aby zarządzać mediami społecznościowymi i je analizować.

Jakie kryteria są brane pod uwagę w „Złotej Setce”?

Dobieranie firm do rankingu nie jest tylko arbitralną decyzją komisji. Trzeba będzie również wziąć pod uwagę kwestie finansowe, w czym pomoże Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Tutaj firmy w rankingu będą podzielone na trzy kategorię. Za „Liderów” uzna się te firmy, które wykazują większy obrót niż 1 miliard złotych, więc tylko nieliczni będą mogli sobie zasłużyć na ten tytuł. Dwie pozostałe kategorie to „Pretendenci” czyli takie firmy, których obrót mieści się w ramach od jednego miliarda złotych do 500 milionów złotych oraz „Rywale”. Do tej grupy zaliczą się te firmy, których obrót jest mniejszy niż 500 milionów, ale nie spada poniżej 200 mln złotych.­

W rankingu „Złota Setka Pomorza i Kujaw” liczyć się będzie także wielkość firmy. Będzie to mierzone liczbą zatrudnionych pracowników.

Jeśli chcemy zgłosić swoją firmę do rankingu, to musimy wypełnić specjalną ankietę. Podobny kwestionariusz można wypełnić, jeśli chcemy zgłosić inną firmę, którą uważamy za nadającą się do rankingu. Pytania i uwaga można stosować do pani Beaty Busz pod adresem [email protected]. Sprawdźmy, które biznesy najlepiej radzą sobie w województwie kujawsko-pomorskim w czasie pandemii.