Wypadek w Ernestowie. Są ranni

Wypadek w Ernestowie. Są ranni

Wypadek w Ernestowie – 27 kwietnia ok. godziny 15:40 służby ratunkowe dostały zgłoszenie, że w Ernestowie miał miejsce wypadek. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych, gdzie opel astra zderzył się z mercedesem z lawetą. Nie ma na szczęście ofiar śmiertelnych, ale są cztery osoby ranne, wliczając w to dzieci (5 i 9 lat).

Po przyjechaniu na miejsce wypadku służby ratunkowe zabezpieczyły teren. Konieczne było zablokowanie ulicy, ale w okolicach godziny 16:30 uruchomiono ruch wahadłowy. Prawdopodobna przyczyna wypadku to nieustąpienie pierwszeństwa kierowcy opla.

Nieustąpienie pierwszeństwa to jedna z bardzo częstych przyczyn wypadków. Dotyczy to za równo sytuacji bezpośrednio na jezdni jak i podczas interakcji kierowcy z pieszym. Ten drugi typ ma miejsce najczęściej na pasach. Wielu kierowców nie przestrzega przepisu, który mówi, że nie wolno przejeżdżać przez pasy, gdy znajduje się na nich pieszy. W efekcie tego rozpędzeni wjeżdżają na jezdnie, co kończy się bardzo źle dla pieszego.