Więcej niż 30 kierowców ukaranych w ramach działań NURD prowadzonych przez policjantów w Świeciu

Więcej niż 30 kierowców ukaranych w ramach działań NURD prowadzonych przez policjantów w Świeciu

Niedawno w Świeciu odbyły się działania policyjne pod kryptonimem „NURD”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a szczególnie pieszych i rowerzystów. Policjanci z miejscowej komendy ujawnili 34 wykroczenia, za które ponad 30 kierowców zostało ukaranych pouczeniami lub mandatami.

NURD to akronim oznaczający „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. To właśnie bezpieczeństwo tej grupy była głównym celem wspomnianych działań, które odbyły się w środę i obejmowały cały powiat świecki. Funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na obszarach uznawanych za szczególnie niebezpieczne dla pieszych, takich jak główne skrzyżowania – wyjaśnia młodszy aspirant Damian Ejankowski, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Niefortunne decyzje części kierowców, zwłaszcza te wynikające z nadmiaru brawury czy niedostatecznej ostrożności, okazały się kosztowne. Wszystkie osoby, które złamały przepisy drogowe podczas trwania działań NURD, musiały zmierzyć się z konsekwencjami w postaci pouczeń lub mandatów.