Turniej baśki w Świeciu. Wygrał Henryk Zatorski

Turniej baśki w Świeciu. Wygrał Henryk Zatorski

Kto powiedział, że jedyne rozgrywki sportowe, jakie powinny nas interesować, to mistrzostwa w piłce nożnej? Rywalizacja dzieje się w praktycznie każdym miejscu o każdym czasie i zawsze budzi emocje. Dlatego własnie warto poświęcić trochę uwagi świetlicy OSP Przechowo, która organizuje turnieje gier karcianych. Jedną z takich gier jest baśka, która być może nie jest najpopularniejszą grą, ale potrafi również wywołać sportowe emocje.

Turniej w Świeciu. Gratulacje dla pana Henryka Zatorskiego

W Turnieju wzięli udział nie tylko mieszkańcy Świecia. Przyjechali tu także zawodnicy z Lisewa, Torunia, Chełmna, Chełmży, Unisławia i Bukowca. Niestety reprezentantowi Świecia nie udało się wygrać, ale udało mu się załapać na pierwszą dziesiątkę. Mowa o panu Romanie Więckowskim, który zdobył aż 18 punktów. Zwycięstwo jednak przypadło panu Henrykowi Zatorskiemu, który przyjechał z Chełmży. To on pogromił wszystkich swoich rywali, nie dając im nawet najmniejszych szans.

Baśka. Co to za gra?

Baśka jest tradycyjną grą pochodzącą z Kaszub. Nie jest zbyt dobrze znana w innej rejonach poza Wielkopolską. Jest to typowa gra towarzyska, w która można pograć ze znajomymi lub rodziną. W podstawowej wersji grają w nią cztery osoby, a jedno rozdanie trwa około minutę. Każda talia ma szesnaście kart, a jednemu kraczowi przypadają cztery. Każde rozdanie dzieli się na dwie wazy czyli licytację i rozgrywkę.

Więcej ciekawostek ze świata sportu znajdziesz tutaj.