Biblioteka miejska zorganizowała tydzień kobiet

Biblioteka miejska zorganizowała tydzień kobiet

Ósmego marca świętowaliśmy dzień kobiet, a biblioteka w Świeciu posunęła się o krok dalej i wybrała tydzień kobiet. Co to dokładnie oznacza? Otóż zorganizowano dla lokalnych kobiet kilka ciekawych atrakcji. Wśród nich znalazło się losowanie, gdzie zwyciężczyni dostała unikatową torebkę.

Przebieg wydarzenia

Tydzień kobiet rozpoczął się 7 marca, a pierwszym elementem była tzw. gimnastyka słowiańska. Jest to nic innego jak zestaw ćwiczeń, które nawiązują do dawnych słowiańskich tradycji. Przygotowano je tak, aby to właśnie kobiety, jak najwięcej na nich zyskały. Trzeba przyznać, że ruchy wykonywane podczas tego rodzaju gimnastyki wyglądają naprawdę bardzo kobieco. Uczestniczki przyznały, że będą chętnie wykonywać te ćwiczenia w domowym zaciszu. Trzeba pamiętać oczywiście o swobodnym stroju, aby nic nie krępowało ruchów. Zajęcia poprowadziła certyfikowana instruktorka takiej gimnastyki Tatiana Jaruszewska.

Zajęcia ogrodnicze i wizażowe

Oprócz gimnastyki odbyły się też zajęcia ogrodnicze pod hasłem „Zielonym do góry”. Poprowadził je Szymon Stachurski, który obecnie prowadzi szkółkę roślin w Chrystkowie. Warsztaty te dedykowano tym paniom, które mają działkę lub ogród i chcą doskonalić swoje ogrodnicze umiejętności. Spotkanie to miało jednak charakter komercyjny, a jego częścią była możliwość kupienia roślin ze szkółki pana Szymona.

Następnie kobiety mogły wziąć udział w zajęciach pod tytułem „Piękna na co dzień”. Po samej nazwie można się domyślić, że ich tematyką była uroda, a konkretnie sztuka robienia makijażu. Ekspertką w tej dziedzinie była Sylwia Ziuzakowska, na co dzień pracująca jako wizażystka. Podczas spotkania promowano wegańskie kosmetyki, które wyprodukowała firma Arbonne.

Na samym końcu odbyły się warsztaty „Las w słoiku”, w których chodziło dokładnie o to, co sugeruje nazwa. Oto by w słoiku wyhodować własny las. Jak to zrobić? Panie ze Świecia już to wiedzą.

Dlaczego warto promować czytelnictwo?

Biblioteka miejska wzięła udział w organizacji wydarzenia nie bez powodu. Nawet jeśli akcja nie wiąże się bezpośrednio z czytelnictwem, to wciąż zbliża ludzi do książek. Dzięki czytaniu możemy poszerzać naszą wyobraźnie a także wiedzę na temat świata. To właśnie dzięki książkom jesteśmy czasem lepiej zrozumieć wybory życiowe, przed jakimi sami stajemy w naszym życiu.

Przykład, jak wspierać czytelnictwo dała niedawno biblioteka w Opocznie.