Spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami w szkole w Laskowicach

Spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami w szkole w Laskowicach

Jako część obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, młodszy aspirant Żaneta Marciniak wraz z młodszym aspirantem Damianem Ejankowskim odwiedzili Szkołę Podstawową w Laskowicach. Ich celem było prowadzenie dyskusji z uczniami na temat praw i obowiązków każdego człowieka. W swoim przekazie skupili się również na problematyce dyskryminacji, promowaniu tolerancji wśród rówieśników oraz uświadamianiu konsekwencji nieodpowiednich zachowań.

10 grudnia, dzień ustanowiony jako Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, stanowi dla policjantów istotną możliwość do nawiązania dialogu z młodymi osobami. Jest to czas, gdy możemy sobie przypomnieć o konieczności braku obojętności na cierpienie innych, o ważności reagowania na sytuacje przemocowe i działania w przypadku złamania jakichkolwiek praw człowieka, nawet tych najbardziej podstawowych.

Właśnie takie spotkanie miało miejsce w murach Szkoły Podstawowej w Laskowicach (powiat świecki). Dwójka policjantów z zespołu ds. nieletnich ze świeckiej komendy: mł. asp. Żaneta Marciniak i mł. asp. Damian Ejankowski, prowadzili tam rozmowę z uczniami z wyższych klas.