Nowoczesne przedszkole i żłobek w Nowem i Świeciu

Nowoczesne przedszkole i żłobek w Nowem i Świeciu

Samorządy Nowego i Świecia, korzystając z europejskiego wsparcia, sfinansowały obiekty, które budzą zazdrość. Wywołują one radość nie tylko wśród małych użytkowników, ale także ich rodziców. Chodzi tu o zupełnie nowe przedszkole oraz żłobek.

Zbigniew Lorkowski, który pełni funkcję zastępcy burmistrza miasta Nowe, uznał dotychczasowe przedszkola za przestarzałe. Jak przyznał, „Nasze przedszkola były ulokowane w budynkach, które liczyły sobie już stu lat i nie spełniały już standardów naszych czasów. Dlatego w 2012 roku narodziła się idea stworzenia jednego wielkiego, nowoczesnego przedszkola dla wszystkich dzieci. Dodatkowym argumentem były niższe koszty utrzymania takiego obiektu, dzięki dużemu zapleczu kuchennemu i nowoczesnemu wyposażeniu.”

Samo Przedszkole Samorządowe w Nowem, zlokalizowane przy Alei 3 Maja 1a, jest przeznaczone dla 225 dzieci. Jest to wzrost o 83 miejsca w porównaniu do poprzednich placówek. Z tego względu unijne dofinansowanie, wynoszące 3 mln 320 tys. zł, dotyczyło tylko tych dodatkowych miejsc, zgodnie z regulaminem konkursu na dotację. Pozostałą część kosztów, wynoszącą 12 mln 590 tys. zł, pokryła gmina Nowe.