18-letni mężczyzna spowodował kolizję na S5 będąc pod wpływem alkoholu i amfetaminy

18-letni mężczyzna spowodował kolizję na S5 będąc pod wpływem alkoholu i amfetaminy

Funkcjonariusze Policji z miasta Świecie, w trakcie patrolu drogi S5, zatrzymali kierującego, który doprowadził do uszkodzenia swojego pojazdu. Mężczyzna był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a dodatkowo badanie narkotestem wykazało ślady amfetaminy w jego organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w minionej sobocie, kiedy funkcjonariusze drogówki patrolowali trasę S5 na terenie powiatu świeckiego. Około północy, na wysokości miejscowości Sartowice, zauważyli na prawym pasie ruchu stojący samochód, który uległ awarii. Natychmiast zdecydowali się zatrzymać, aby upewnić się czy nikt nie potrzebuje ich pomocy. Na szczęście okazało się, że żadnej osobie nie stała się krzywda.

Na miejscu byli również inni kierowcy, którzy uszkodzili swoje pojazdy najeżdżając na części rozrzucone po drodze po kolizji.

Za spowodowanie tego incydentu przyznał się 18-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Śledczy ustalili, że młody człowiek nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił kontrolę nad samochodem i dwukrotnie uderzył w barierki ochronne.