Zatrzymanie sprawców rozboju na terenie Świecia

Zatrzymanie sprawców rozboju na terenie Świecia

Na terenie Świecia doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym, które zostało rozwiązane dzięki skutecznemu działaniu miejscowych funkcjonariuszy policji. W ostatnim czasie, w jednym z lokali miasta, zamaskowany mężczyzna skutecznie zastraszył wspomniane narzędzie przypominające broń palną i doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawą związaną z tym przestępstwem zajęły się służby policyjne, które w krótkim czasie zatrzymały trzy osoby podejrzane o udział w incydencie. Każda z nich usłyszała zarzuty.

Dokładnie w czwartek, o godzinie 12.40, dyżurny miejscowej komendy przyjął zgłoszenie o napadzie rabunkowym na lokal przy ulicy Wojska Polskiego. W odpowiedzi, na miejsce natychmiast skierowano patrole policji. Przybyli funkcjonariusze ustalili, że zamaskowany mężczyzna wszedł do niego z przedmiotem przypominającym broń palną w ręku i zażądał od obecnej tam kobiety przekazania mu gotówki. Drugi mężczyzna czekał na niego „na czatach” przed lokalem, po czym obaj uciekli razem.

Szybkie działania mundurowych z wydziału kryminalnego, oparte na zebranych dowodach i informacjach, doprowadziły do szybkiego ustalenia tożsamości sprawców. Okazało się również, że w napadzie brała udział jeszcze jedna osoba – kobieta. Następnego dnia, w Toruniu, policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę oraz 29-letnią kobietę. Trzeciego współuczestnika, 51-letniego mężczyznę, udało się zatrzymać w Grudziądzu. W dalszych czynnościach w sprawie uczestniczyli również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.