Śledztwo w sprawie groźnego wypadku umorzone

Śledztwo w sprawie groźnego wypadku umorzone

Śledztwo w sprawie wypadku w Świeciu zostało umorzone

Śledztwo dotyczące wypadku z dnia 8 września 2021 roku trwały ponad 2 miesiące, aż w końcu je umorzono. Powodem tego jest to, że nie udało się wykryć sprawcy. Niestety jest to jedna z częstszych przyczyn umorzenia śledztwo. Może i jest to dosyć przykre, ale nie ma się co temu dziwić. Nie da się wałkować sprawy w nieskończoność, więc końcu trzeba skapitulować i przyznać, że się nie udało. Tylko co to znaczy, że sprawcy nie wykryto? Czy nie znaleziono osoby, która doprowadziła do wypadku? Oczywiście, że znaleziono, bo ta osoba nigdzie nie uciekła. Po prostu nie udało się stwierdzić, kto tak naprawdę zawinił. Nagrania z monitoringu pozostawiają bardzo dużo do życzenia.

Co się wydarzyło 8 września?

Jak wyglądał wypadek, do którego doszło dnia 8 września? Wszystko wydarzyło się wieczorem na ulicy bydgoskiej. Po dwudziestej pierwszej zderzyły się ze sobą dwa pojazdy: motocykl marki Honda i samochód Daewoo Matiz. Na nagraniu z monitoringu widzimy, jak kierujący samochodem wyjeżdża z parkingu, a motocyklista uderza w niego. Następnie dzieją się naprawdę przerażające rzeczy, bo oba pojazdy stają w ogniu. Niestety żadnemu nie udało się przeżyć, motocyklista tak mocno uderzył w samochód, że wpadł do niego. Tak właśnie znaleziono jego spalone ciało, podczas gdy kierowca Matiza wypadł z auta.

Jak wyglądają śledztwa w sprawie wypadku?

Kiedy dochodzi do poważnego wypadku, bardzo często bywa tak, że nie da się od razu ustalić jego przyczyn ani okoliczności. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy pojawiają się osoby śmiertelne. Wtedy każdemu zależy na wyjaśnieniu sprawy, choć nie zawsze udaje się doprowadzić ją do końca.

Pod wypadku na ulicy Bydgoskiej ważne było dla rodzin obu osób, aby wyjaśnić okoliczności wypadku. Każdy w takiej sytuacji chce jak najlepiej zrozumieć, co i dlaczego się wydarzyło. Niestety ani rodzina motocyklisty, ani kierowcy Matiza nie dowie się, jakie były przyczyny tego wypadku, ponieważ śledztwo umorzono.