Przebudowa trasy krajowej nr 91: Świecie-Chełmno. Zmiana organizacji ruchu w tym tygodniu

Przebudowa trasy krajowej nr 91: Świecie-Chełmno. Zmiana organizacji ruchu w tym tygodniu

Rozpoczęta już modernizacja fragmentu drogi krajowej numer 91, rozciągającego się od Świecia do Chełmna, przewiduje wprowadzenie nowej organizacji ruchu jeszcze w bieżącym tygodniu. Prace są realizowane bez zamykania drogi, co zmusza do implementowania czasowych modyfikacji w zakresie poruszania się po tej trasie.

Zaplanowana reorganizacja ruchu ma nastąpić w najbliższy czwartek oraz piątek, które przypada na 7 i 8 września – informuje Julian Drob, pełniący obowiązki rzecznika prasowego bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak będą wyglądały wprowadzone ograniczenia na odcinku łączącym Świecie z Chełmnem?

Zgodnie z planem, na fragmencie trasy o długości od kilometra 141+100 do 142+700, w pobliżu miejsca, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Chełmińską w Świeciu, zostanie zainstalowany system ruchu wahadłowego na dwóch odcinkach. Obszar bezpośrednio przy skrzyżowaniu DK91 ulegnie zawężeniu, natomiast tuż obok tego miejsca, gdzie znajduje się przepust, na krótkim fragmencie drogi również zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Następnie kierowcy będą mieli możliwość poruszania się po nowo wybudowanym pasie aż do momentu napotkania kolejnego odcinka z ruchem wahadłowym.