Tragiczny przypadek oszustwa w Świeciu: 90-letnia kobieta straciła 15 tys. zł

Tragiczny przypadek oszustwa w Świeciu: 90-letnia kobieta straciła 15 tys. zł

Policja informuje o smutnym incydencie, który miał miejsce w Świeciu. Chodzi o 90-letnią panią, która stała się celem oszustów i w rezultacie utraciła aż 15 tysięcy złotych. Motywacją kobiety do oddania tej sumy była chęć ratowania swojej córki, której fałszywe problemy z prawem zostały jej przedstawione przez oszustów.

Policja ze Świecia ostrzega mieszkańców po tym, jak jeden telefon okazał się kosztowny dla starszej pani, która straciła 15 tysięcy złotych. Kobieta, podająca się za policjantkę, skontaktowała się ze starszą panią na telefon stacjonarny i twierdziła, że jej córka oraz wnuk są odpowiedzialni za spowodowanie wypadku. Twierdziła, że konieczna jest gotówka lub biżuteria, aby mogli uniknąć surowych konsekwencji prawnych – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Seniorka zebrała i przygotowała żądaną sumę – 15 tysięcy złotych. Fałszywa funkcjonariuszka stwierdziła, że na tę chwilę to wystarczy. Zgodnie z instrukcjami, które dostała od oszustki, na odbiór pieniędzy miał przybyć mężczyzna. Mężczyzna ten, nie wymieniając ani słowa z ofiarą, wszedł do jej mieszkania, zabrał gotówkę i szybko opuścił budynek. Dopiero gdy nieznajomy opuścił jej dom, kobieta skontaktowała się ze swoją córką. Wówczas stało się jasne, że była tylko ofiarą wyrafinowanych oszustów i żadnego wypadku nigdy nie było.