Heroiczna interwencja mieszkańca Świecia: zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Heroiczna interwencja mieszkańca Świecia: zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Zachowanie godne podziwu i naśladowania wykazał jeden z mieszkańców Świecia. Wykazał się odwagą i obywatelskim zaangażowaniem, kiedy to stanął na drodze nietrzeźwemu kierowcy motoroweru. Mężczyzna, którym okazał się 41-latek, miał w swoim organizmie niemal promil alkoholu. Dodatkowo, nieodpowiedzialny kierowca przewoził także pasażera. Za niedługo będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego czynu, które mogą obejmować do trzech lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Sytuacja ta miała miejsce wczoraj (27.02.24) o godzinie dwunastej. Wtedy to dyżurny komendy w Świeciu otrzymał powiadomienie o zdarzeniu. Informację przekazał mu mieszkaniec Świecia, który zdecydował się na interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy jednośladu. Policjanci ruchu drogowego natychmiast udali się na miejsce, gdzie spotkali zgłaszającego oraz zatrzymanego przez niego motorowerzystę.

Zgłoszenie dotyczyło incydentu, do którego doszło na ulicy Armii Krajowej w Świeciu. Mieszkaniec Świecia, kierujący samochodem marki Toyota, zauważył nietypowe zachowanie jednego z motorowerzystów. Sposób, w jaki poruszał się po drodze, sugerował, iż może być pod wpływem alkoholu. Kierowca Toyoty nie tylko powiadomił o tym fakcie policję, ale też postanowił działać – gdy nietrzeźwy motorowerzysta przemieszczał się przez pobliski parking, zgłaszający zatrzymał go i odebrał kluczyki do pojazdu.

41-letni kierowca motoroweru pochodził z gminy Bukowiec. Policjanci przeprowadzili test na zawartość alkoholu, który potwierdził podejrzenia – mężczyzna miał niemal promil alkoholu w swoim organizmie.

W najbliższym czasie sprawca będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

To zdarzenie jest dowodem na to, że świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń drogowych jest coraz większa. Odwaga i determinacja, jaką wykazał się świadek, powinna być wzorem dla nas wszystkich. Dzięki jego natychmiastowej interwencji, prawdopodobnie udało się zapobiec kolejnej tragedii drogowej. Policja składa podziękowania za pomoc i zaangażowanie w zatrzymanie drogowego przestępcy.