40-letni mieszkaniec powiatu świeckiego pomaga złapać pijanego kierowcę

40-letni mieszkaniec powiatu świeckiego pomaga złapać pijanego kierowcę

Na drogach powiatu świeckiego został zatrzymany kierowca opla zafiry, który miał prawie dwa promile alkoholu we krwi. Do jego aresztowania przyczynił się 40-letni mężczyzna, który wykazał się niezwykłą obywatelską postawą – nie tylko ujął nietrzeźwego kierującego, ale również zgłosił sprawę na policję.

Podczas minionego weekendu, dokładnie 24 lutego, o godzinie 12:40, dyżurny komendy policji w Świeciu odebrał telefon od tego mieszkańca. Mężczyzna poinformował policjantów o swoim podejrzeniu – w Przysiersku (w powiecie świeckim) zauważył, jak pewien kierowca najpierw spożywał alkohol przy swoim samochodzie, a potem wsiadł do niego i odjechał. Na podstawie tej informacji, dyżurny wysłał patrol w tamte miejsce.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, 40-latek opowiedział im o swoich obserwacjach. Wskazał, że po zauważeniu pijanego kierowcy, postanowił osobiście interweniować. Ruszył za nim, a kiedy ten zatrzymał się na parkingu, podszedł do niego, zabierając mu kluczyki do auta i pilnując, aby nie opuścił pojazdu. Policjanci przeprowadzili badania alkomatem, które potwierdziły świadectwo zgłaszającego – kierowca miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu odebrane prawo jazdy i trafił on do policyjnej celi.

Następnego dnia, 25 lutego, mężczyzna usłyszał oficjalny zarzut. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie w stanie nietrzeźwości.