Przyłapali oszustów: Kobieta straciła 12,5 tys. zł na fałszywą inwestycję

Przyłapali oszustów: Kobieta straciła 12,5 tys. zł na fałszywą inwestycję

Z dniem 27 lutego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o członkostwo w grupie przestępczej. Przestępcy zostali ujęci na gorącym uczynku, kiedy próbowali odebrać pieniądze od oszukanej kobiety z Świecia. Wcześniej za pomocą internetu opróżnili jej konto bankowe.

56-letnia mieszkanka Świecia, podczas surfowania po jednym z popularnych portali społecznościowych, natknęła się na reklamę promującą inwestycje. W omawianej reklamie obiecywano szybki zwrot z inwestycji w akcje rafinerii naftowej. Zdecydowała się pozostawić swoje dane kontaktowe. Niedługo później skontaktowała się z nią osoba pretendująca do roli przedstawicielki fikcyjnej firmy, ukazując perspektywę łatwego, dodatkowego zarobku.

Fałszywa „doradczyni” przedstawiła się jako specjalista-analityk giełdowy, który specjalizuje się w obszarze inwestowania w akcje. Zachęcała pokrzywdzoną, żeby zainwestowała niewielką sumę jako początek swojej przygody inwestycyjnej. Kobieta podjęła decyzję o wypróbowaniu tego typu inwestycji. Na prośbę swojej rozmówczyni, zainstalowała na swoim komputerze specjalny program do zdalnej obsługi pulpitu i zalogowała się na swoje konto bankowe. Miało to rzekomo ułatwić proces inwestycyjny. To pozwoliło oszustce sprawdzić, ile pokrzywdzona ma na koncie i pozbawić ją zgromadzonych tam środków. Strata wyniosła 12,5 tys. zł.