Godziny otwarcia urzędów w święta. Sprawdź, zanim pójdziesz

Godziny otwarcia urzędów w święta. Sprawdź, zanim pójdziesz

Jak w okresie świątecznym będą funkcjonować urzędy?

24 grudnia, 6 stycznia i 7 stycznia to dni, kiedy Starostwo Powiatowe w Świeciu będzie nieczynne. Jeśli więc chcemy coś tam załatwić, to musimy wybrać się w dowolny inny dzień. Przez te trzy dni nie będzie można też odwiedzić powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Warto też zwrócić uwagę, jak wygląda funkcjonowanie urzędu w Sylwestra. Jeżeli ktoś będzie miał potrzebę udać się do kasy starostwa, to będzie mógł to zrobić między godziną 7.30 a 15. Ci, którym pilno odwiedzić wydział komunikacji i dróg, będą musieli uwinąć się w porze od 7.30 do 11.30. Oprócz tych oczywistych dni, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelski oraz Urząd Miejskich w Świeciu nie będą czynne 27 grudnia i 7 stycznia.

Załatwianie spraw w święta

Większość miast w Polsce zamyka urzędy w dni świąteczne, albo przynajmniej ogranicza ich działanie. Raczej mało prawdopodobne jest, aby ktoś konkretnie w ten świąteczny dzień miał potrzebę załatwienia sprawy. Można to zrobić w którykolwiek z pozostałych dni. Jest jednak jeden powód, dla którego teoretycznie łatwiej byłoby to zrobić w dzień świąteczny. Większość osób w te dni ma wolne od pracy, a więc ma więcej czasu na załatwienie różnych spraw. To jest zdecydowanie argument za tym, żeby się tym zająć. Ale nawet gdyby te urzędy były czynne, to czy nie lepiej wtedy pozbyć się wszystkiego, co powoduje stres i zająć się odpoczynkiem oraz relacjami z ludźmi?

Co roku w grudniu te same problemy

Każdy grudzień jest zwariowanym okresem. Ludziom śpieszy się, aby wszystko się udało załatwić, choć często i tak zawsze kilka spraw zostaje do odfajkowania. Wszystkim zależny na tym, aby dobrze posprzątać mieszkanie oraz żeby zawczasu zająć się całą zaległą biurokracją. Nikt nie chce w wigilię mieć głowy obciążonej stresem, ani wchodzić w nowy rok z jakimikolwiek zaległościami. I tego tak naprawdę powinniśmy sobie wszyscy życzyć i radzić. Aby pozałatwiać wszystkie sprawy odpowiednio wcześniej, a w święta móc wypocząć. Jesteśmy zestresowani przez cały rok. Dajmy sobie więc spokój chociaż w tym okresie.