„Dzieciaki rządzą”. Piknik rodzinny w Świeciu

„Dzieciaki rządzą”. Piknik rodzinny w Świeciu

SP nr 8 w Świeciu zorganizowało imprezę „Dzieciaki rządzą”. Odbyło się ono popołudniu na boisku szkolnym i połączono je z pewnym wydarzeniem sportowym. Chodzi o turniej „Wymiatacze”, w którym 8 drużyn mogło wykazać się swoją kondycją fizyczną.

Turniej „Wymiatacze”

W ramach wydarzenia odbył się turniej „Wymiatacze”. Zawierał on kilka kategorii, w których młodzi mogli się sprawdzić. Między innymi rzucali piłkami do kosza. Mogłoby się wydawać, że takie rzucanie to pestka, a jednak poprzeczka była wysoko. Otóż kosze, do których trzeba było rzucać, kręciły się w kółko. Trafienie do nich jest więc dużym wyzwaniem, ale przecież o to chodzi. Gdyby było zbyt łatwo, to nie byłoby adrenaliny i sportowych emocji. Pojawiły się też inne niecodzienne kategorie. Część z nich przypominała trochę plac zabaw dla dzieci, tylko z podwyższonym poziomem trudności. Zawodnicy wspinali się po drabinkach i przeskakiwali przeszkody. Wymagało to bardzo dobrej kondycji fizycznej ale też silnej psychiki. W turnieju brało udział 8 drużyn, z czego oczywiście tylko jedna wróciła z pucharem.

Pikniki rodzinne i tego typu wydarzenia

Nie tylko w okolicach dnia dziecka, ale i w całym letnim okresie ma miejsce wiele wydarzeń plenerowych, które przyciągają rodziny z dziećmi. Można na nich wziąć udział w grach i zabawach, zjeść hot-doga a także posłuchać muzyki na żywo. Oczywiście można powiedzieć, że podobne rzeczy każdy jest w stanie załatwić sobie we własnym zakresie. Jest coś jednak w atmosferze imprezy masowej, w której wokół nas znajduje się cała masa nieznajomych ludzi, którzy przyszli w tym samym celu. Trudno się więc dziwić mieszkańcom, że bardzo chętnie wybierają się na takie wydarzenia. Zwłaszcza, gdy mówimy o rodzinach z dziećmi. Jest to świetny sposób, aby dziecko mogło „wyjść do ludzi”. Stopniowo zacząć swobodnie czuć się w większym towarzystwie. Dzięki temu może ono w przyszłości czuć się bardziej śmiałe w kontaktach towarzyskich i bardziej otwarte na nowe doznania.