Działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący" na terenie powiatu świeckiego

Działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący" na terenie powiatu świeckiego

Pod egidą „Trzeźwy kierujący”, policjanci z komendy powiatowej w Świeciu oraz ze służby patrolującej Nowe, przeprowadzili szeroko zakrojone działania. Celem tej kampanii było sprawdzenie stanu trzeźwości kierowców na wybranych drogach powiatu świeckiego. W ramach akcji, której kulminacja miała miejsce w ostatnią sobotę, blisko 1000 kierujących zostało skontrolowanych pod kątem spożywania alkoholu.

Niestety, dla niektórych uczestników ruchu drogowego, kontrola ta zakończyła się utratą prawa do dalszej jazdy. Jak informuje komisarz Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, czterech kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów z powodu nietrzeźwości. Zdecydowali się oni wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, co jest oczywiście naruszeniem obowiązujących przepisów.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy, nietrzeźwi kierowcy pochodzili głównie ze Świecia i Kozłowa. Policja kontynuuje swoje działania, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu świeckiego.