Naruszenie przepisów drogowych przez kierowcę opla w Osie

Naruszenie przepisów drogowych przez kierowcę opla w Osie

W dniu 20 września 2023 roku, w małej miejscowości Osie zlokalizowanej w powiecie świeckim, 25-letni mieszkaniec tegoż powiatu prowadzący opel został zatrzymany przez policję na kontroli drogowej. Powodem zainteresowania funkcjonariuszy był fakt, że młody mężczyzna poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną na danym odcinku drogi. Jechał z prędkością 88 km/h, podczas gdy obowiązujące ograniczenie wynosiło 50 km/h. W dodatku, pojazd którym się poruszał posiadał widoczne usterki techniczne.

Jednak to nie były wszystkie przewinienia, jakie stwierdzili funkcjonariusze w trakcie kontroli. Komisarz Joanna Tarkowska, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu, poinformowała, iż po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna ten nie powinien był kierować pojazdem. Na jego koncie figurowały bowiem dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Przekroczenie dozwolonej prędkości oraz prowadzenie pojazdu niesprawnego technicznie skutkowało nałożeniem mandatu na mężczyznę. Natomiast za ignorowanie wymogów prawa i niestosowanie się do dwóch sądowych zakazów kierowania, 25-latek zostanie pociągnięty do odpowiedzialności przed sądem. Za takie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.