Awaria wodociągu na ul. Gimnazjalnej w Świeciu

Awaria wodociągu na ul. Gimnazjalnej w Świeciu

Awaria wodociągu

Awaria wodociągu na ul. Gimnazjalnej: Zakład Wodociągów i Kanalizacji wykrył pewną usterkę w sieci wodociągów, po czym zapowiedział chwilowe wyłączenie wody. Było to konieczne, aby móc przeprowadzić prace naprawcze. Szybko udało się jednak uporać z problemem i mieszkańcy ponownie mogli cieszyć się bieżącą wodą w swoich kranach.

Dlaczego mieszkańcy Świecia nie mieli wody?

Mieszkańcy ulic Gimnazjalnej i Klasztornej mogli poczuć się wczoraj poczuć trochę nie swojo. Otóż  od godziny 10.30 zabrakło u nich wody ze względu na małą awarię. Chodzi o wyciek wody, który miał miejsce na ul. Gimnazjalnej. Poinformował o tym prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Andrzej Kozłowski. Nie wiadomo jednak było, czy awaria dotyczyła jedynie sieci czy tylko przyłączenia. ZWiK bardzo szybko jednak wysłał na miejsce swoich pracowników, którzy dołożyli wszelkich starań, aby naprawić awarię.

Małe utrudnienia dla mieszkańców

Tego rodzaju informacje zawsze oznaczają dla mieszkańców pewną niedogodność. Nawet kilka godzin bez bieżącej wody może być uciążliwe i męczące. Dopiero w takich momentach zauważamy, jak bardzo uzależnieni od niej jesteśmy. Z bieżącej wody korzystamy praktycznie bez przerwy, żeby zrobić sobie herbatę, żeby umyć ręce, zmyć plamę z biurka itp. Problem zaczyna się dopiero, kiedy z jakiegoś powodu jesteśmy jej pozbawiani. To samo zresztą tyczy się awarii elektryczności.