31-letni mieszkaniec Świecia stanie przed sądem za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu

31-letni mieszkaniec Świecia stanie przed sądem za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu

W dniu 28 maja doszło do poważnego incydentu drogowego w miejscowości Świecie. Młody 31-letni mężczyzna prowadzący volkswagena, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił rowerzystę. Okazało się dodatkowo, że sprawca incydentu nie był uprawniony do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jak opisuje zdarzenie jeden ze świadków, sprawca po potrąceniu pieszego na chwilę opuścił pojazd, jednak szybko do niego powrócił i zdecydował się na ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego szybko przystąpili do poszukiwań mężczyzny, dysponując jego dokładnym rysopisem.

Informacje o sprawcy zdarzenia, przekazane przez dyżurnego komendy w Świeciu, umożliwiły rozpoznanie i szybkie zatrzymanie 31-latka przez policjantów wydziału kryminalnego. Wówczas okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu we krwi. Ponadto, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, co skutkowało jego natychmiastowym umieszczeniem w policyjnym areszcie – przekazała Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Potrącony 71-letni cyklista z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do lokalnego szpitala. Natomiast 31-letni mężczyzna, który spowodował ten tragiczny incydent, usłyszał już zarzuty. Teraz będzie musiał odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za te przestępstwa grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.