Zdarzenie drogowe na trasie S5 w pobliżu Świecia

Zdarzenie drogowe na trasie S5 w pobliżu Świecia

Pod koniec weekendu, dokładniej w godzinach nocnych niedzieli, służby ratunkowe, obejmujące straż pożarną i policję, zostały wezwane do zdarzenia drogowego w rejonie Dworzyska, nieopodal Świecia.

Zestawienie faktów mówi, że zgłoszenie do służb wpłynęło krótko po 1.30 w nocy. Na scenę zdarzenia, która była usytuowana na trasie ekspresowej S5 blisko węzła Dworzysko (należącego do gminy Świecie), skierowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gruczna i Przechowa, jak również z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Świecia. W wyniku zdarzenia samochód marki Volkswagen Polo uderzył w bariery energochłonne.

Ogniomistrz Michał Goliński, będący przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, poinformował, że po przybyciu na miejsce zdarzenia, kierowca ani potencjalni pasażerowie nie zostali odnalezieni na miejscu.

Wypadkowy samochód poruszał się w kierunku Bydgoszczy. Ruch na trasie S5, na czas działalności służb ratowniczych, ograniczony był do jednego pasa.