Pierwszy Świecki Festiwal Piwa – odkrywaj różnorodność smaków rzemieślniczego browaru

Pierwszy Świecki Festiwal Piwa – odkrywaj różnorodność smaków rzemieślniczego browaru

W dniach od piątku do niedzieli w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbywa się wydarzenie, które zapewne ucieszy wielu miłośników zbożowego napoju. Mowa o możliwości degustacji dziesiątek różnych gatunków piwa, pochodzących z niewielkich browarów. Jest to doskonała okazja do tego, by zrozumieć, na czym polega różnica między piwem rzemieślniczym a tym, produkowanym przez ogromne koncerny.

Program festiwalu zakładał jego rozpoczęcie w piątek o 16:00 i rzeczywiście tak się stało, co dało początek pierwszej edycji Świeckiego Festiwalu Piwa. Na początku w Hali Widowiskowo-Sportowej nie było tłumów, ale liczba osób systematycznie rosła z każdą upływającą godziną.

Festiwal to idealne miejsce do tego, aby odkryć mnogość smaków jakie może mieć piwo i znaleźć ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Na liście uczestników Świeckiego Festiwalu Piwa widnieje 11 browarów. Dodatkową atrakcją jest zlot food trucków, który zlokalizowany jest przed halą.

W sobotę, jednym z najciekawszych punktów programu będzie tzw. odszpuntowanie beczki (w tym przypadku wbijanie kranika do drewnianej beczki za pomocą wbijaka), co symbolicznie da początek wydarzeniu. Honoru tego dokonania udzielił burmistrz Świecia, Krzysztof Kułakowski, który objął patronat nad festiwalem.