Walentynki Chełmińskie – sześciodniowy festiwal kulturalny pełen różnorodnych atrakcji

Walentynki Chełmińskie – sześciodniowy festiwal kulturalny pełen różnorodnych atrakcji

Święto zakochanych w Chełmnie, znane jako Walentynki Chełmińskie, stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w tym mieście. W bieżącym roku, obchody potrwają przez całe sześć dni, oferując szerokie spektrum atrakcji zaplanowanych dla różnych grup odbiorców.

Niewątpliwie kluczowym punktem tegorocznej edycji Walentynek Chełmińskich będzie sobotni koncert na rynku miasta, który rozpocznie się o godzinie 17:00, 10 lutego. Publiczność będzie miała okazję posłuchać występów wykonawców z Chełmińskiego Domu Kultury, a także zespołu „Ginger Viper”. Ten energiczny kolektyw muzyczny, grający muzykę pop-rockową, został założony jesienią 2023 roku. Skład zespołu tworzą czterej przyjaciele z Chełmna i Bydgoszczy: Patrycja Seehaber, Grzegorz Kleszczyński, Przemek Rajewski oraz Mieszko Dzieglewski. Pomimo różnic w gustach muzycznych, postanowili wspólnie ulepić projekt muzyczny, który będzie odzwierciedleniem ich wspólnych pasji.

Kolejną atrakcją wieczoru będzie występ grupy „Stage Fever”, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Co ciekawe, w tym zespole nie tylko wokaliści, ale również instrumentaliści biorą udział w tańcu – co jest dość nietypowe. „W naszym składzie zawsze są dwie osoby na czele – wokalistka i wokalista, a także perkusista, gitarzyści oraz sekcja dęta” – mówią członkowie zespołu. „Każdy z naszych muzyków to wybitny specjalista w swojej dziedzinie. Ich osobowość i charyzma sceniczna sprawiają, że dysponujemy jednym z najbardziej utalentowanych składów muzycznych w Polsce”.