Trawnik, boisko, balkon.

Trawnik, boisko, balkon.

Choć wielu osobom wydawać się może, że sztuczna trawa ogrodowa to nowoczesny wynalazek, to jednak jej początki sięgają aż lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy amerykańscy naukowcy opracowali alternatywę dla prawdziwej trawy, która dziś jest powszechnie wykorzystywana na boiskach, przydomowych trawnikach, a nawet na balkonach. Warto się jednak zastanowić, z jakiego powodu taka trawa zyskała tak ogromną popularność. Czym się ona konkretnie charakteryzuje?

Sztuczna trawa w ogrodzie

Gdzie najczęściej wykorzystuje się trawę? Jak można się bez trudu domyślić, jest ona powszechnie wysiewana w ogrodach, ponieważ rewelacyjne sprawdza się jako ozdoba, lecz również jako praktyczne rozwiązanie pozwalające miło spędzać czas. Niestety prawdziwa trawa w ogrodzie to również sporo problemów. Przede wszystkim czas od wysiania do uzyskania pięknego i gęstego trawnika jest bardzo długi. Co więcej, wymaga ona długotrwałej i drogiej pielęgnacji, a także cały czas narażona jest np. na silne słońce. Z tego też powodu układanie sztucznej trawy w ogrodzie cieszy się ostatnimi czasy ogromną popularnością.
Jakie są zalety sztucznego trawnika? Przede wszystkim ma się go od razu, bez konieczności czekania aż trawa wyrośnie. Co więcej, nie trzeba jej pielęgnować, dbać o nią czy też specjalnie się nią zajmować. Na koniec warto jeszcze dodać, że taka trawa to znacznie niższe koszty utrzymania, co dla domowego budżetu na pewno będzie zauważalne.

Sztuczna trawa na boisku

Rzecz jasna sztuczna trawa z rolki umieszczana jest nie tylko na przydomowych ogródkach, lecz również na dużych stadionach sportowych. W końcu to właśnie tam na samym początku wynalazek ten został zastosowany. Czym cechuje się taka trawa?
Przede wszystkim na uwadze należy mieć to, że prawdziwa trawa na stadionie pociąga za sobą ogromne koszta. Jej pielęgnacja, doglądanie i dbanie o nią to spore wydatki. Co więcej, prawdziwa trawa narażona jest na wielkie przeciążenia i uszkodzenia. Jeśli jednak wybierze się sztuczną trawę z rolki, nie tylko będzie to tańsze rozwiązanie, lecz przede wszystkim znacznie wzrośnie ilość możliwych zastosowań stadionu. Po rozgrywkach sportowych trawę zawsze można zwinąć, a płytę boiska wykorzystać w zupełnie innym celu. Przyniesie to dodatkowe źródło dochodu dla stadionu.
W tym miejscu warto się jeszcze zastanowić nad tym, jak sami sportowcy odbierają taką sztuczną trawę. Czy nie jest ona dla nich zbyt twarda lub nie powoduje problemów w jakiś inny sposób? Jak się okazuje, nowoczesne technologie poszły w tym zakresie tak mocno do przodu, że wielu sportowców wręcz woli grać na sztucznej trawie, ponieważ jest ona dla nich lepsza.

Sztuczna trawa na balkonie

Ostatnim miejscem, gdzie bardzo często stosowana jest sztuczna trawa, jest balkon. Jak każdy mieszkaniec bloku wie, jego kontakt z przyrodą jest dość ograniczony. Nie mając ogrodu, nie ma się możliwości swobodnego wyjścia i cieszenia się piękną naturą. Z tego też powodu wielu mieszkańców bloków decyduje się na położenie sztucznej trawy na balkonie, co daje im namiastkę posiadania własnego ogrodu. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ taka trawa nie wymaga żadnej pielęgnacji, a na zimę można ją po prostu zwinąć i schować do piwnicy lub schowka.