Śmiertelny wypadek w Świeciu. Nie żyją trzy osoby

Śmiertelny wypadek w Świeciu. Nie żyją trzy osoby

Na drodze w Świeciu doszło do kolejnego bardzo groźnego wypadku. Zderzyło się aż trzy samochody, przez co zginęły trzy osoby znajdujące się w jednym z nich. Mowa o trójce starszych osób, które poruszały się samochodem marki suzuki. Po zderzeniu się z aż dwoma samochodami, nie było szans na uratowanie osób znajdujących się w środku. Na miejscu oczywiście pojawiła się Straż Pożarna, która zajęła się zabezpieczeniem ciał, a okoliczności bada policja. Zgodnie ze standardowymi procedurami zablokowano trasę S5, na której doszło do wypadku, aby służby mogły sprawnie i skutecznie przeprowadzić swoje prace.

Co wydarzyło się na drodze w Świeciu?

Do całego zdarzenia doszło na obwodnicy Świecia, na drodze S5. W wypadku wzięli udział kierowcy volkswagena, forda i suzuki. Niestety trzem osobom nie udało się przeżyć tego zderzenia. Mowa o dwóch kobietach i jednym mężczyźnie. Osoby te podróżowały samochodem suzuki, który był najmniejszy ze wszystkich pojazdów w tym wypadkiem. Komenda Powiatowa PSP w Świeciu przekazała informacje na temat przebiegu zdarzenia. Suzuki uderzył bokiem w samochód marki ford. Następnie stanęło w poprzek, a wtedy zderzyło się z volkswagenem. Mieliśmy więc do czynienia z klasyczną kraksą, która bardzo często kończy się śmiercią kierowców lub pasażerów. Niestety i w tej sytuacji nie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Przyczyna wypadku?

Policja nie podała od razu informacji co do przyczyny wypadku ani uznania którejś ze stron za winną. Bardzo możliwe, że doszło do utraty kontroli nad pojazdem. Zwykle nie jest to wina kierowcy, bo zdarza się nawet najlepszym. Wystarczy jeden niewłaściwy manewr, albo najechanie na nierówny fragment w jezdni, i już kierowca nie ma możliwości nad swoim samochodem zapanować. Wtedy właśnie bardzo często dochodzi do śmiertelnych wypadków. Policja nie podała żadnych informacji na temat stanu trzeźwości uczestników wypadku, więc można wykluczać jazdę pod wpływem jako jedną z potencjalnych przyczyn. Jak widać, groźne są nie tylko skrzyżowania w centrum miasta, ale również na obwodnicy bywa gorąca. Policja musi więc pracować 24 godziny na dobę, aby móc być zawsze w miejscu zdarzenia. Więcej o obowiązkach polskiej policji przeczytasz tutaj.