Rekordowa suma zebrana podczas finału WOŚP

Rekordowa suma zebrana podczas finału WOŚP

W ostatnią niedzielę miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeba przyznać, że wolontariusze przeszli samych siebie, a zgromadzona przez nich kwota robi wielkie wrażenie. Świecki sztab WOŚP zebrał o 46 tys. złotych więcej niż w tamtym roku. Czy za rok uda się pobić ten rekord?

Dlaczego zabawa w pobijanie rekordu jest taka ważna? Nie chodzi tu o realizowanie jakichś prywatnych potrzeb rywalizacji, ale motywację do dalszego zbierania. W końcu są to pieniądze przeznaczane na szczytny cel, więc warto zadbać o to, aby udało się ich zdobyć jak najwięcej. Prześcigiwanie się w kwestii zdobycia jak najwięcej kwoty to świetny sposób na to, aby działać jeszcze sprawniej i jeszcze skuteczniej.

Jak poradził sobie sztab WOŚP w Świeciu?

Wolontariusze świetnie sobie poradzili pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Temperatura, jaką odnotowaliśmy w mieście tamtej niedzieli, nie należała do najwyższych. Czy to przeszkodziło w zbieraniu datków na walkę z sepsą? Ani trochę!

Chociaż pogoda ostudziła nosy i policzki wolontariuszy, nie ostudziła ich zapału do niesienia pomocy. Dzięki ich ciężkiej pracy udało się pobić nowy rekord i zebrać dużo więcej pieniędzy niż przed rokiem.