Qatar Airways uznane za najwygodniejszą linię lotniczą na świecie według nagród Skytrax Awards

Qatar Airways uznane za najwygodniejszą linię lotniczą na świecie według nagród Skytrax Awards

Eksperci rynku lotnictwa po raz kolejny przyznali tytuł najbardziej komfortowych linii lotniczych świata przewoźnikowi Qatar Airways. Wyłoniono go w ramach corocznej ceremonii wręczenia prestiżowych nagród Skytrax Awards, często określanych mianem „Oscarów branży lotniczej”.

W 25-letniej historii nagród Skytrax Awards, to już ósmy raz, kiedy to Qatar Airways zdobywają ten zaszczytny tytuł. Ostateczne wyniki rankingów zostały ustalone na podstawie ankiety, w której uczestniczyło ponad 21 milionów klientów z 100 różnych krajów. W badaniu oceniano aż 350 linii lotniczych.

„Qatar Airways zdobywając miano najlepszych linii lotniczych na świecie w 2024 roku, wykazały się imponującym osiągnięciem. Jest to już ich ósmy triumf w tej kategorii. Gratulacje dla kierownictwa i personelu Qatar Airways za ten sukces, który powinien być źródłem wielkiej dumy” – zaznaczył Edward Plaisted, dyrektor generalny Skytrax, cytowany przez CNN.

Qatar Airways, reprezentujący region Bliskiego Wschodu, zyskał sobie silną pozycję na rynku lotniczym w ciągu ostatniej dekady. Przyczynił się do tego fakt, że pomogli oni międzynarodowemu lotnisku Hamad w Katarze stać się ważnym globalnym węzłem lotniczym, konkurującym z takimi rywalami jak Dubaj i Abu Zabi. „To jest moment, na który Qatar Airways może być dumne. Jestem zaszczycony, że mogę podzielić się tą nagrodą ze swoimi kolegami, którzy pracują niezwykle ciężko” – powiedział dyrektor generalny linii, Badr Mohammed Al-Meer, w oświadczeniu wydanym przez Skytrax.