"Prędkość" – ogólnopolska akcja prewencyjna prowadzona przez policję w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

"Prędkość" – ogólnopolska akcja prewencyjna prowadzona przez policję w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

W miniony piątek, oznaczony datą 24.05.17, w całej Polsce miały miejsce działania kontrolno-prewencyjne o charakterze ogólnokrajowym, nazwane „Prędkość”. Zostały one zorganizowane przez funkcjonariuszy policji, mając na celu głównie poprawę poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach. Kluczowym elementem akcji było przede wszystkim uświadamianie kierowcom, iż nadmierna prędkość podczas jazdy stanowi poważne zagrożenie.

Ruchem drogowym w piątek (24.05.17) zarządzali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, którzy dołączyli do tej ogólnopolskiej inicjatywy. Komisarz Joanna Tarkowska z KPP Świecie udzieliła informacji na temat realizacji programu. Jak wyjaśniła, głównym celem działań było zmniejszenie ilości incydentów drogowych, które są wynikiem ignorowania przez kierujących ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze z różnych części powiatu przeprowadzali stałe pomiary prędkości pojazdów. W działaniach wziął również udział zespół SPEED, którego podstawowe zadanie polega na zwalczaniu nieodpowiedzialnych zachowań na drodze. Policjanci w ramach akcji „Prędkość” przeprowadzili kontrolę prawie 60 kierowców. Odkryli przy tym 45 przypadków naruszeń prędkości przez kierowców, którzy w ten dzień nadużywali pedału gazu. Policja zastosowała wobec wszystkich osób, które dopuściły się wykroczeń, adekwatne środki prawne – dodała Komisarz Tarkowska.