Potencjalnie niebezpieczny kierowca w stanie nietrzeźwości zatrzymany dzięki czujnemu obywatelowi

Potencjalnie niebezpieczny kierowca w stanie nietrzeźwości zatrzymany dzięki czujnemu obywatelowi

W sytuacji, gdy mężczyzna oczywiście nietrzeźwy próbował prowadzić pojazd, ryzyko dla jego własnego życia, jak również dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, było wyjątkowo duże. Przy każdej takiej okazji należy podkreślić znaczenie odpowiedzialnej postawy społeczeństwa, które reaguje poprawnie, informując służby porządkowe o potencjalnym zagrożeniu. Jak podkreślała sierżant Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, nieocenione jest działanie osób świadomych tego rodzaju zagrożeń.

Tym razem to właśnie dzięki takiej odpowiedzialnej postawie obywatela udało się zapobiec potencjalnej tragedii. W czwartkowy wieczór, dokładnie o godzinie 20:40, policjanci ze Świecia otrzymali telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek miasta. Kobieta relacjonowała, że dostrzegła mężczyznę, który wyraźnie utracił równowagę, wszedł do auta i odjechał.

Nie upłynęło wiele czasu, zaledwie kilka minut później, gdy funkcjonariusze ujrzeli opisany przez zgłaszającą forda na ulicach Świecia. Natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej.