20 lat od nadania imienia Jana Brzechwy Szkole Podstawowej w Wiągu

20 lat od nadania imienia Jana Brzechwy Szkole Podstawowej w Wiągu

Święto 20-lecia od dnia, kiedy to Szkoła Podstawowa w Wiągu otrzymała imię Jana Brzechwy, nastało dziś. W programie uroczystości znalazły się konkursy związane z twórczością tego znanego polskiego autora – plastyczny i recytatorski. Zadanie dla uczestników polegało na interpretacji dzieł poety zarówno na płaszczyźnie słowa, jak i sztuki plastycznej.

Jak ważnym elementem literatury polskiej jest działalność Jana Brzechwy, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Choć minęło już wiele lat, jego utwory skierowane do młodych czytelników wciąż są aktualne, pełne humoru i mądrości życiowej. Bez względu na upływ czasu, przekaz zawarty w jego wierszach pozostaje tak samo cenny i edukacyjny jak przed dziesiątkami lat.

Nadanie imienia tego wybitnego twórcy jednej ze szkół podstawowych, konkretnie tej w Wiągu, to dowód na to, jak poważnie jest on traktowany w edukacji. Każdego roku placówka ta jest gospodarzem Brzechwiady – konkursu plastycznego oraz przeglądu małych form scenicznych, które czerpią inspirację z dzieł Jana Brzechwy.