Postęp w modernizacji ul. Paderewskiego w Świeciu: trzy korzystne oferty złożone

Postęp w modernizacji ul. Paderewskiego w Świeciu: trzy korzystne oferty złożone

Wydaje się, że nie będzie żadnych przeszkód w wyborze firmy, która ma zająć się renowacją ul. Paderewskiego w Świeciu. Do miasta wpłynęły trzy propozycje, które interesująco prezentują się w kontekście kosztów zaplanowanych na ten cel przez lokalne władze.

Mimo iż nie jest jeszcze znana dokładna data ogłoszenia zwycięzcy tego przetargu, procedura weryfikacji dokumentów jest już w toku. Wszystko wskazuje na to, że proces wyboru wykonawcy przebiegnie bez przeszkód, ponieważ każda z ofert cenowo mieści się w budżecie przeznaczonym na ten projekt.

Gmina Świecie przygotowała na tę inwestycję aż 2,4 mln złotych. Zmodernizowany odcinek drogi ma liczyć 774 metry i z pewnością będzie doceniony przez kierowców. Ale to nie jedyny element planowanego remontu.

Zapowiedziano również rozbudowę ścieżki rowerowej, która obecnie kończy swój bieg na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II. Nowa ścieżka ma prowadzić do skrzyżowania z ul. Curie-Skłodowskiej i w przyszłości ma być przedłużona aż do ul. Wojska Polskiego.

Ale na tym nie koniec planów modernizacyjnych w Świeciu. Dla przyszłego roku zaplanowano dodatkowo budowę małego parkingu obok przedszkola „Bajka”, usytuowanego w budynku przy ul. Paderewskiego 2.