Postęp prac modernizacyjnych na drodze w Głogówku Królewskim

Postęp prac modernizacyjnych na drodze w Głogówku Królewskim

Obecnie w Głogówku Królewskim są prowadzone prace modernizacyjne na trasie łączącej Świecie z drogą krajową numer 91. Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg (PZD) w Świeciu, wyraża swoje zadowolenie z tempa wykonanych prac.

Powiat obiecywał zrobić wszystko, aby utrudnienia dla kierowców podczas przebudowy były minimalne. Z ich strony nie napłynęło wiele skarg dotyczących tego procesu, co sugeruje, że skutecznie udało się to zrealizować. Dyrektor PZD w Świeciu, Adam Meller, potwierdza ten stan rzeczy.

Adam Meller zauważa jednak, że nie da się przeprowadzić tak obszernej renowacji bez pewnych komplikacji. Wspomina, że większość kierowców ma świadomość, iż czasami konieczne jest chwilowe pogorszenie sytuacji, aby później osiągnąć lepszą jakość. Przyjmuje to za główny powód niewielkiej ilości narzekań na utrudnienia w ruchu. Dodatkowo podkreśla, że od początku prac nie wystąpiły żadne niepotrzebne opóźnienia, co z pewnością doceniły osoby korzystające z tej trasy.

Osobnym elementem modernizacji, który cieszy oko, jest budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Jego obecność znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa na tym odcinku trasy. Nie można też pominąć faktu, że prawdopodobnie stanie się on zachętą do organizowania rodzinnych wycieczek rowerowych po okolicach Świecia i Chełmna.