Policja sprawdza, czy mieszkańcy Świecia przestrzegają obostrzeń

Policja sprawdza, czy mieszkańcy Świecia przestrzegają obostrzeń

W powiecie świeckim wykryto już 32 przypadki koronawirusa. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, mieszkańcy powinni się więc stosować do obostrzeń, jakie obowiązują. Świecka policja zdecydowała się na dodatkowe kontrole, które mają pokazać, czy w regionie przestrzegany jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

Kolejne patrole policji i straży miejskiej pojawiają się na ulicach Świecia. Wszystko po to, aby upewnić się, że mieszkańcy miasta nie lekceważą zagrożenia i w zamkniętych przestrzeniach publicznych zakrywają usta i nos. Sierż.szt. Damian Ejankowski twierdzi, że nie jest to zorganizowana akcja, a jedynie profilaktyczne kontrole, podczas których funkcjonariusze mogą sprawdzić, czy klienci sklepów i pasażerowie komunikacji miejskiej wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek.

Funkcjonariusze z dumą przyznają, że większość mieszkańców Świecia stosuje się do obostrzeń. Policjanci podkreślają, że celem patroli jest przypominanie o noszeniu maseczek, zamierzeniem nie jest więc wlepianie osobom niestosującym się mandatów.

Okazuje się jednak, że znaczna część osób pamięta o tym, że usta i nos trzeba zakrywać. Sierż.szt. Damian Ejankowski twierdzi, że na jednym z patroli nie zauważył nawet jednej osoby, która nie stosowała się do obostrzeń. Wiceburmistrz również chwali mieszkańców, twierdząc, że osoby przychodzące do urzędu miasta również noszą maseczki. Z pewnością związane jest to ze wzrostem liczby przypadków, który został zaobserwowany w całej Polsce. W powiecie świeckim aż 32 otrzymały już pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa.