Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie świeckim

Kolejne przypadki koronawirusa w powiecie świeckim

Władze województwa kujawsko- pomorskiego na bieżąco informują o kolejnych przypadkach koronawirusa w regionie. W ostatnim czasie liczba osób dotkniętych chorobą wciąż rośnie. Wśród 809 zakażeń wykrytych w piątek 7 lipca znalazł się przedstawiciel powiatu świeckiego.

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć nawet na wakacjach. W całej Polsce każdego dnia wykrywane są kolejne zarażone osoby. W ciągu ostatniej doby aż 624 osoby otrzymało pozytywne wyniki testów. Jednak to wśród piątkowych statystyk znajduje się 32 osoba z powiatu świeckiego, która musi zmagać się z koronawirusem.

W piątek liczba zakażonych wyniosła aż 809 osób. Jest to największa liczba przypadków, które potwierdzono jednego dnia od początku pandemii. Ministerstwo Zdrowia tego samego dnia ogłosiło aż 13 kolejnych zgonów. W związku z tym rząd zdecydował się podjąć kolejne kroki, które pomogą nam walczyć z chorobą.

Nowe obostrzenia, które zaczęły obowiązywać w sobotę 8 sierpnia, dotyczą mieszkańców 19 powiatów, w których można zaobserwować największą liczbę zakażeń. Regiony zostały podzielone na strefę czerwoną, w której ograniczenia będą największe oraz żółtą, gdzie również powróci wiele zakazów i nakazów. Powiaty, które znajdują się w strefie czerwonej to powiat wieluński, nowosądecki, pszczyński, rybnicki, wodzisławski, ostrzeszowski oraz miasta Nowy Sącz, Ruda Śląska i Rybnik. Tamtejszych obostrzeń będzie musiało przestrzegać aż 1 mln 54 tysięcy osób. Powiaty wieruszowski, oświęcimski, jarosławski, przemyski, cieszyński, pińczowski i kępiński oraz miasta Przemyśl, jastrzębie Zdrój i Żory, które należą do strefy żółtej, zamieszkuje 875 000 osób.

Mimo że powiat świecki nie został zaliczony do regionów o największej ilości chorych, jego mieszkańcy nie powinni ignorować wprowadzonych przez rząd reguł. Pamiętajmy o noszeniu maseczek w sklepach czy restauracjach i nie zapominajmy o utrzymaniu odpowiedniej odległości.