Nowe połączenia ulic w Świeciu

Nowe połączenia ulic w Świeciu

Budowa dróg idzie w Świeciu bardzo sprawnie. Niektóre odcinki już są gotowe do przejazdu i prezentują się naprawdę obiecująco. Nie jest to jednak koniec wszystkich prac, bo wciąż jest bardzo dużo do zrobienia. Dopiero co ogłoszono przetarg na realizację kolejnych inwestycji. Warto zauważyć, że mówimy tu o szeregu bardzo poważnych remontów, bo ich łączny koszt przekroczył 2,5 miliona złotych. Inwestycja na szeroką skalę oznacza jednak również długi czas realizacji i trudności w przejeździe. Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość, ale mogą mieć pewność że im się to opłaci. Dzięki nowym drogom dojazd w niektóre miejsca będzie dużo bardziej komfortowo, co docelowo ma zredukować korki na ulicach.

Szczegóły inwestycji

Budowa ulicy Armii Krajowej zakończy się połączeniem jej z ul. Wodną a także rondem w Przechowie. Jeszcze do niedawna nie mieliśmy pewności, kto się zajmie realizacją tej inwestycji. Wszyscy się spodziewali, że zadanie to trafi się firmie Colas, która w tym momencie zajmuje się remontem ul. Wojska Polskiego. Jednak spółka ta nie wygrała przetargu, w którym wzięło udział jeszcze dwie inne. Były to Zakład Drogowo-Mostowy (Świecie) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (Kozłów).

Ważne jest, aby ukończyć te prace przed wakacjami. W tym okresie bardzo dużo osób zaczyna jeździć w celach turystycznych i rekreacyjnych. Utrudniony ruch drogowy jest więc nie tylko utrudnieniem w dotarciu do pracy ale też bardzo dużą przeszkodą w zasłużonym zrelaksowaniu się. Czy uda się wszystko skończyć w terminie?

Jakie remonty czekają nas w nadchodzącym roku?

Styczeń się dopiero zaczął, a roboty już są w trakcie. Będzie ich teraz jeszcze więcej, bo ciągle są w mieście odcinki, które wymagają poważnej renowacji. Większość kierowców ze Świecia zgodzi się, że korki potrafią być naprawdę zabójcze i nierzadko są one winą złej organizacji ruchu drogowa. A ta z kolei wynika ze złego stanu dróg i źle działającej sygnalizacji świetlnej. Aby naprawić wszystkie takie miejsca trzeba będzie poświęcić na to bardzo dużo czasu i nakładów finansowych, ale już wk