Nietrzeźwy mężczyzna był agresywny wobec medyków i policjantów

Nietrzeźwy mężczyzna był agresywny wobec medyków i policjantów

Nietrzeźwy mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów

Nietrzeźwy mężczyzna w Świeciu sprawiał problemy ratownikom medycznym, którzy chcieli mu pomóc. Ze względu na jego agresywne zachowanie musieli wezwać policję. Funkcjonariusze zazwyczaj w takim momencie są w stanie wystraszyć delikwenta samym swoim wyglądem. Gdy awanturujemy się w miejscu publicznym, lub w innym sposób zachowujemy się niewłaściwie, to widok umundurowanych stróżów prawa działa na nas uspokajająco. W tym wypadku jednak sam widok mundurów okazał się mało skutecznym środkiem.

Kiedy policjanci skonfrontowali się z tym człowiekiem, nie chciał on w ogóle współpracować. Funkcjonariusze zaczęli wydawać mu polecenia, nawołujące go do uspokojenia się. Niestety nie chciał ich posłuchać i zaczął się awanturować również w stosunku do nich. Konieczne więc było użycie środków przymusu bezpośredniego i obezwładnienie mężczyzny. Kiedy już to się udało i 26-latek przestał stwarzać zagrożenie przewieziono go do świeckiej Komendy Powiatowej Policji.

Mężczyzna nadal stwarzał problemy

Niestety przewiezienie mężczyzny na komendę nie wystarczyło, aby go uspokoić. Już wtedy, gdy był w rękach policjantów, zaatakował ich. Oznacza to przekroczenie nietykalności cielesnej, która jest karalna. Dnia 28 września br. przedstawiono mu stosowne zarzuty, a prokurator zastosował dozór.

Policjanci bardzo często mają problemy z komunikacją w stosunku do osób nietrzeźwych. Bywa że zachowują się one agresywnie i porozumienie się jest niemożliwe. Wszyscy wiemy, jak działa alkohol. Zaburza nasz osąd sytuacji i krytyczne myślenie a także dodaje nam odwagi. To ostatnie może bardzo łatwo przerodzić się w agresje, jeśli okoliczności wywołują w nas frustrację. Najwidoczniej mężczyzna poczuł się niespokojnie, kiedy zaczepili go ratownicy medyczni, a później policjanci. Niewykluczone, że czuł się przez nich napastowany i nie zdawał sobie sprawy, że medycy chcą mu pomóc.

Dlatego właśnie często bywa, że policjanci decydują się na ostre środki wobec osób pijanych. Dogadanie się może być zbyt trudne, a sami nietrzeźwi mogą stanowić zagrożenie dla siebie lub innych.