Nieoczekiwane komplikacje na drodze S5 w Grabowcu – całkowite zablokowanie pasa w kierunku Świecia

Nieoczekiwane komplikacje na drodze S5 w Grabowcu – całkowite zablokowanie pasa w kierunku Świecia

W miejscowości Grabowiec na ekspresowej trasie S5 doszło do istotnych utrudnień. Jeżdżący w kierunku miasta Świecie pas ruchu został całkowicie zamknięty. W tym momencie z nieprzewidzianego przydrożnego rowu próbuje się wydobyć ciężarówkę.

Służby ratownicze otrzymały informację o tym nieprzyjemnym incydencie około 15 minut przed ósmą godziną rano. W reakcji na tę wiadomość, na miejsce skierowano aż pięć jednostek strażackich.

Po dotarciu na miejsce, służby ratownicze natknęły się na ciężarówkę, która miała za zadanie transportować makulaturę. Niestety, pojazd ten niespodziewanie zjechał z drogi, przebił zabezpieczenia drogowe i przewrócił się na prawy bok. Na całe szczęście, taki obrót spraw nie spowodował żadnych obrażeń u osób znajdujących się w pobliżu.

„Nasza interwencja polegała głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia, usunięciu z drogi ziemi oraz elementów karoserii” – relacjonuje sytuację Michał Goliński, pełniący dyżur w straży pożarnej w Świeciu.

Na ten moment nadal trwa akcja wydobywania nieszczęsnej ciężarówki z pobocza. W wyniku tego zdarzenia, pas drogi ekspresowej S5 prowadzący do Świecia pozostaje wciąż zupełnie niedostępny.