Które kąpieliska w Świeciu są otwarte?

Które kąpieliska w Świeciu są otwarte?

Sezon kąpielowy trwa, więc ludzie wciąż chętnie wybierają się nad wodę. Niewiele jest lepszych sposobów na wygranie z upałem niż zanurzenie się w chłodnej wodzie. Czasem jednak nie możemy się zdecydować na to, które kąpielisko wybrać. Spójrzmy więc, gdzie w Świeciu i okolicy można się popluskać.

Gdzie w okolicy się wykąpać?

Gdzie w okolicy Świecia można się wykąpać? Jedno z popularnych zbiorników wodnych jest kąpielisko Starogrodzkie znajdujące się w Chełmnie przy ul. Jastrzębskiego. Jest ono otwarte od godziny dziesiątej do osiemnastej. Jeszcze w tym roku przeprowadzono badania, więc możemy mieć pewność, że woda nadaje się do kąpieli. Oprócz samego zbiornika wodnego, odwiedzający mają okazję skorzystać z plaży. Jest ona wystarczająco dużo, aby można było na niej nie tylko odpocząć, ale i spędzić aktywnie czas, na przykład grając w siatkówkę.

Warto też wybrać się na tzw. Plażę Dziką. Tutaj też możemy być pewni co do jakości wody, ponieważ badanie przeprowadzono na początku lipca bieżącego roku. Na terenie kąpieliska znajdują się kosze na śmieci, przestrzeń do sportu i rekreacji a także ratownik, który dba o to, aby nikomu nic się nie stało.

Do kiedy trwa sezon kąpielowy?

Co dokładnie oznacza pojęcie sezon kąpielowy? Mogłoby się wydawać, że to kwestia subiektywna, bo przecież każdy sam wybiera, kiedy chce się kąpać. Jednak jest ustawowo przeznaczony okres właśnie na publiczne kąpiele. Chodzi o okres między 1 czerwca a 30 września. Oznacza to więc, że nie wolno korzystać z kąpielisk ani wcześniej ani później. Czy to powstrzymuje kąpielowiczów? Oczywiście że nie. Wiele osób wchodzi do wody również w innych okresach np. w marcu i kwietniu. Nie robią tego jednak zgodnie z prawem i jeśli zauważą to policjanci, to osoba taka zostanie przykładnie ukarana. Dla wielu taki prywatny sezon kąpielowy rozpoczyna się w pierwszym dniu wiosny. Jest to też dzień, kiedy młodzi ludzie wychodzą do popularnych miejsc publicznych w danym mieście czy miejscowości, aby uczcić nadejście tej pory roku.